Offering you a complete choice of products which include ss skimmer china zara, ss zara, steel chinese palta wood handle and stainless steel table spoon.
₹ 30 / Piece Get Latest Price
| Skimmer Type | Deep Fry Skimmer |
| Bowl Diameter | 10 cm |
| Material | Stainless Steel |
| Handle Length | 20 cm |
| Handle Material | Stainless Steel |
| Wire Type | Thick Wire |
| Size | 14 |
| Usage/Application | Hotel,Home |
| Usage | Frying |
| Dishwasher Safe | No |
| Color | Silver |
₹ 80 / Piece Get Latest Price
| Skimmer Type | Deep Fry Skimmer |
| Steel Grade | SS 202 |
| Bowl Diameter | 5 |
| Handle Length | 20 cm |
| Handle Type | Wooden Grip |
| Wire Type | Medium Wire |
| Size | 5 TO 12 |
| Material | Stainless Steel |
| With Copper Base | No |
| Usage | Hotel/Restaurant, Home |
| Finish | Polished |
| Brand | Priti Steel |
| Dishwasher Safe | No |
| Color | Silver |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 95 / Piece Get Latest Price
| Spatula Type | Palta |
| Blade Length | DONT KNOW |
| Steel Grade | SS 202 |
| Handle Material | Stainless Steel |
| Usage | CHINESE |
| Set Contains | SET OF 5 |
| Material | steel |
| Size | 24 |
| Usage/Application | Kitchen |
| Country of Origin | Made in India |
| 1 | 95 |
Minimum order quantity: 200 Piece
Steel Chinese Palta Wood Handle It An Indian Make Heavy Duty Chinese Palta.. Guaranteed Quality Item
It An Indian Make Heavy Duty Chinese Palta.. Guaranteed Quality Item
(+40 Extra , HEAVY AND REVET, ORGONE)
₹ 40 / Set Get Latest Price
| Set Contains | 6pcs Set |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Home |
| Color | Silver |
| Model Name | Tea Gold Plated |
| Box Contains | 6 pc Pouche |
Rushabh Shah (Proprietor)
Priti Steel
Gala No. C-1, Doshi Industrial Estate, Navghar Road, Bhayander East
Thane - 401105, Maharashtra, India