Offering you a complete choice of products which include ss water dunga, stainless steel ladle and s.s udipi full steel taper laddle.
₹ 79 / Piece Get Latest Price
| Steel Grade / Gauge | SS 202 Grade |
| Capacity (Litre) | 300ML TO 350ML |
| Diameter (Inch) | DONT KNOW |
| Finish | Plain |
| Lid Type | Without Lid |
| Usage | Home, Hotel/Restaurant |
| With Copper Base | No |
| Capacity (In Litres.) | 300ml To 350ml |
| Handle Type | Pipe Handle |
| Material | Steel |
| Brand | Priti steel |
| Color | Metalice |
Minimum order quantity: 500 Piece
Offering you a complete choice of products which include Stainless Steel Ladle, Steel Ladle and Catering Utensils.Home, Hotel, and Other Catering Utensils
₹ 95 / Piece Get Latest Price
| Ladle Type | Soup Ladle |
| Capacity | 150 ml |
| Total Length | 20 cm |
| Steel Grade | SS 202 |
| Handle Material | Stainless Steel |
| Finish | Mirror Finish |
| Usage | Hotel/Restaurant, Home |
| With Copper Base | No |
| Set Contain | Single Piece |
| Handle Type | Straight Handle |
| Material Grade | 202 |
| Dishwasher Safe | No |
| Food Grade | Yes |
| Size | 1-2-3-4-5 |
| Brand | Priti Steel |
| Material | Stainless Steel |
| Type | 22 Gauge |
| Surface | Glossy Finsih |
Owing to the rich industrial experience and expertise in this business, we are engaged in providing Stainless Steel Ladle. (+40 Extra , HEAVY AND REVET, ORGONE)
₹ 160 / Piece Get Latest Price
| Ladle Type | Serving Ladle |
| Capacity | 250 ml |
| Total Length | 20 cm |
| Steel Grade | SS 202 |
| Handle Material | Stainless Steel |
| Finish | Mirror Finish |
| Set Contains | 5 Piece |
| Dishwasher Safe | No |
| Food Grade | No |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 300 Piece
Rushabh Shah (Proprietor)
Priti Steel
Gala No. C-1, Doshi Industrial Estate, Navghar Road, Bhayander East
Thane - 401105, Maharashtra, India