Stainless Steel Water Ladle Donga
₹ 34 / Piece Get Latest Price
| Number of Pieces | 6 Piece |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Home |
| Color | Silver |
| Usage | Home |
| Capacity (In Litres.) | 200ml |
| With Copper Base | No |
| Packaging Size | 6PCS |
| Microwave Safe | No |
| Spoon Shape | Round |
| Brand | Priti Steel |
| Surface | Polished |
| Size | 3 |
| Type | 26 Gauge |
Minimum order quantity: 600 Piece
We are the most trusted name amongst the topmost companies in this business, instrumental in presenting Stainless Steel Water Ladle. Asymmetrical one-hand design or easier
₹ 65 / Piece Get Latest Price
| Material Grade | 202 |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | home,hotel |
| Product Type | server product |
| Brand | steel |
| Color | Silver |
| Size | 250ml |
| Packaging Type | Packet |
| Microwave Safe | No |
| Usage | Home, Hotel/Restaurant |
| With Copper Base | No |
₹ 22 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Serving Spoon/Ladle |
| Material Grade | SS 202 |
| Size / Capacity | 500 ml |
| Base Type | Flat Bottom |
| Finish | Mirror |
| Features | SERVING |
| Size | 250ml |
| Usage/Application | home,hotel |
| Application | Liquid Handling |
| Set Of | 6pieces |
| Brand | PRITI STEEL |
| Number of Pieces | 6 |
| Material | Steel, Plastic |
| Handle Type | Wooden Handle |
| Shape | Round |
| Lid/Cover Type | Without Lid |
Minimum order quantity: 600 Piece
Made from Good Quality Stainless Steel
They are designed with a Long Handle for high and low heat cooking.
The deep bowls can carry good quantity of food in a single serve.
Firm Grip Handles allow easy lifting of dals, curries, milk and other food itmes from kadhai, pots, pans, topes and other cooking utensils.
Commercial Use Stainless Steel Ladle
₹ 35 / Piece Get Latest Price
| Material | steel |
| Ladle Type | Serving Ladle |
| Capacity | 300ML |
| Total Length | 15CM |
| Handle Material | Plastic |
| Set Contain | Single Piece |
| Size | 300ml |
| Usage/Application | Home |
| Material Grade | steel |
| Brand | Priti steel |
| Microwave Safe (Y/N) | No |
| Color | Metalice |
Minimum order quantity: 600 Piece
₹ 70 / Piece Get Latest Price
| Type | FULL STEEL, DONGA |
| Set Contents | Set of 6 |
| Material Grade | Stainless Steel 202 |
| Length | DONT KNOW |
| Finish | STEEL |
| Handle Type | Steel Handle |
| Usage/Application | CATERING,HOTEL,HOME |
| Usage | Home, HOTEL,HOME, CATERING, Hotel/Restaurant |
| Size | 300ML |
| Set Of | 6 PCS |
| Brand | Priti steel |
| Shape | INDIGO |
| Capacity | 300ML |
| Is It With Copper Base | Without Copper Base |
| Weight | 135GM APP |
| Color | STEEL |
| Material | FULL STEEL |
| Polishing Type | SILVER |
Minimum order quantity: 400 Piece
Home, Hotel, and Other Catering Utensils
Asymmetrical one-hand design or easier
₹ 70 / Piece Get Latest Price
| Ladle Type | DONGA |
| Total Length | DONT KNOW |
| Capacity | 250ML |
| Steel Grade | SS 202 |
| Handle Material | Stainless Steel |
| Finish | Mirror Finish |
| Material | STEEL |
| Size | 1 |
| Usage/Application | Made from Good Quality Stainless Steel They are designed with a Long Handle for high and low heat co |
| Material Grade | 202 |
| Brand | PRITI STEEL |
| Customized | NO |
| Color | SILVER |
Minimum order quantity: 400 Piece
₹ 35 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 30 ml |
| Ladle Type | CHINA DONGA |
| Total Length | 20 cm |
| Steel Grade | SS 202 |
| Handle Material | Stainless Steel |
| Finish | Mirror Finish |
| Color | Silver |
| Packaging Type | Packet |
| Material | steel |
| Set Contain | Set of 6 |
| Material Grade | 202 |
| Dishwasher Safe | No |
| Food Grade | No |
| Brand | PRITI STEEL |
| Product Type | server |
| Microwave Safe | No |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 70 / Piece Get Latest Price
| Size | 350ML |
| Material | STEEL |
| Usage | Home, Hotel/Restaurant |
| Brand | Priti Steel |
| Capacity | 300ml |
| With Copper Base | No |
Minimum order quantity: 600 Piece
₹ 30 / Piece Get Latest Price
| Utensil Type | DONGA |
| Steel Grade | SS 202 |
| Set Contains | 6 Pieces |
| Finish | Mirror |
| Wall Type | Single Wall |
| Usage | Home, Catering, Restaurant, Hotel |
| Shape | ROUND |
| Packaging Type | Packet |
| Material Grade | 202 |
| Color | Silver |
| Usage/Application | Home |
| Brand | Priti Steel |
| Product Type | SERVING |
| Microwave Safe (Y/N) | No |
| Material | Stainless Steel |
| Handle Material | Plastic |
Minimum order quantity: 500 Piece
Made from Good Quality Stainless Steel
They are designed with a Long Handle for high and low heat cooking.
The deep bowls can carry good quantity of food in a single serve.
Firm Grip Handles allow easy lifting of dals, curries, milk and other food itmes from kadhai, pots, pans, topes and other cooking utensils.
Commercial Use Stainless Steel Ladle
(+40 Extra , HEAVY AND REVET, ORGONE)
₹ 320 / Kg Get Latest Price
| Size | Medium |
| Color | Silver |
| Shape | Round |
| Material | Stainless Steel |
| Pattern | Plain |
| Usage/Application | Hotel |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Home |
| Color | Silver |
| Packaging Type | Box |
| Microwave Safe (Y/N) | No |
| Brand | PRITI STEEL |
Minimum order quantity: 500 Piece
Home, Hotel, and Other Catering Utensils
₹ 45 / Piece Get Latest Price
| Utensil Type | Ladle |
| Material | Stainless Steel |
| Set Contains | 6 Pieces |
| Finish | Mirror |
| Size | 300 |
| Handle Material | Stainless Steel |
| Usage | Catering, Hotel, Home |
| Shape | roung |
| Material Grade | steel |
| Brand | PRITI STEEL |
| Product Type | serving |
| Usage/Application | home ,hotel |
Minimum order quantity: 500 Piece
full steel water donga 300ml approx
Asymmetrical one-hand design or easier
₹ 48 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 300ml |
| Product Type | server |
| Insulation Type | Single Wall |
| Lid Type | No Lid |
| Shape | mug |
| Material Grade | 202 |
| Packaging Type | Packet |
| Material | steel |
| Size | 300ml |
| Microwave Safe | No |
| Color | steel |
Minimum order quantity: 500 Piece
Made from Good Quality Stainless Steel
They are designed with a Long Handle for high and low heat cooking.
The deep bowls can carry good quantity of food in a single serve.
Firm Grip Handles allow easy lifting of dals, curries, milk and other food itmes from kadhai, pots, pans, topes and other cooking utensils.
Commercial Use Stainless Steel Ladle
₹ 70 / Piece Get Latest Price
| Utensil Type | SERVING |
| Steel Grade | SS 202 |
| Set Contains | 6 Pieces |
| Usage | Hotel/Restaurant, Home |
| Usage/Application | home hotel |
| Finish | Mirror |
| Wall Type | Single Wall |
| Type | serving |
| With Copper Base | No |
| Material Grade | steel |
| Size | 300ml ap |
| Capacity | 280ml app |
| With Air Tight | No |
Minimum order quantity: 600 Piece
Rushabh Shah (Proprietor)
Priti Steel
Gala No. C-1, Doshi Industrial Estate, Navghar Road, Bhayander East
Thane - 401105, Maharashtra, India