Our range of products include stainless steel wooden handle jhara, steel bhoondi jhara yellow handle, stainless steel bhoondi jhara, s.s full steel zhara and steel bhoondi wooden handle jhara.
₹ 110 / Piece Get Latest Price
| Product Type | WOODEN HANDEL ZARA |
| Type | Skimmers |
| Skimmer Type | Deep Fry Skimmer |
| Size/Diameter | 20 TO 30 |
| Material Grade | SS 202 |
| Steel Grade | SS 202 |
| Size / Capacity | 20 CM TO 30 CM |
| Bowl Diameter | 14 cm |
| Base Type | Flat Bottom |
| Finish | Mirror |
| Features | ZARA |
| Handle Material | Stainless Steel |
| Material | Stainless Steel |
| Handle Type | Wooden Grip |
| Usage | Frying |
| Dishwasher Safe | No |
| Shape | Circular |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 55 / Piece Get Latest Price
| Product Type | BHOONDI ZARA |
| Skimmer Type | Deep Fry Skimmer |
| Type | Skimmers |
| Material Grade | SS 202 |
| Steel Grade | SS 202 |
| Size / Capacity | 500 ml |
| Bowl Diameter | 10 cm |
| Base Type | ROUND |
| Handle Length | 20 cm |
| Features | BHOONDI |
| Wire Type | Medium Wire |
| Finish | Polished |
| Handle Material | Plastic |
| Material | Stainless Steel |
| Handle Type | PVC Grip |
| Usage | Frying |
| Dishwasher Safe | No |
| Shape | Circular |
| Color | Silver |
| Size/Dimension | 1,2,3 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 65 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Type | Skimmers |
| Handle Material | Stainless Steel |
| Size/Dimension | 1,2,3 |
| Color | Silver |
| Shape | Circular |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 165 / Piece Get Latest Price
| Skimmer Type | Deep Fry Skimmer |
| Size/Diameter | 4CM TO 12 CM |
| Steel Grade | SS 202 |
| Bowl Diameter | 10 cm |
| Handle Length | 20 cm |
| Handle Type | GRIP |
| Wire Type | GRIP |
| Tool Type | Kitchen Skimmers |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 300 Piece
JHARA / ZARA / JALRE SS HANDLE & PIPE END S
SIZES FROM 4" TO 12"
₹ 60 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Type | Skimmers |
| Handle Material | Wood |
| Size/Dimension | 1,2,3 |
| Color | Silver |
| Shape | Circular |
| Surface Finish | STEEL |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
Rushabh Shah (Proprietor)
Priti Steel
Gala No. C-1, Doshi Industrial Estate, Navghar Road, Bhayander East
Thane - 401105, Maharashtra, India